Naše skladové haly zvládnou i zvýšenou sněhovou a větrnou zátěž

Připravte se na těžké povětrnostní podmínky

Zvýšenou sněhovou zátěž stanové skladové haly si můžete představit jako soustavu ocelových lan a různých spojek či prvků umístěných v horní části skladové haly v kombinaci s robustnějšími stojnými profily. Někdy používáme také zesílenou konstrukci, která zabraňuje přetížení pod haldami sněhové pokrývky na střeše skladové haly.

Všechny naše skladové haly mají základní sněhové zatížení. Váha sněhu se však v různých ročních obdobích i oblastech výrazně liší. Někdy je sníh prachový, jindy zmrzlý či vodový. Jdeme na to vědecky, a tak pečlivě studujeme digitální sněhovou mapu Českého hydrometeorologického ústavu. Právě z ní vycházíme při doporučení vhodného řešení pro naše klienty.

Obecně doporučujeme hliníkovou halu vybavenou zvýšeným sněhovým zatížením

Pokud se nás ptáte, jaké haly používáme pro vlastní potřeby, odpověď zní jednoznačně: dražší hliníkové haly vybavené zvýšeným sněhovým zatížením. Máme k tomu hned několik důvodů.

  1. Haly provozujeme celoročně a už jsme zažili několik tuhých zim, kdy se nám naše rozhodnutí vyplatilo.
  2. Skladová hala se zvýšenou sněhovou zátěží je jednoznačně bezpečnější. Nemáme tedy strach o zboží, ale ani o osoby, které se v hale pohybují.
  3. U hal vyšších než 3 metry boční výšky je odklízení sněhu pracné a finančně nákladné, připadá nám tedy rozumnější investovat do bezpečného a méně pracného řešení.
  4. Díky zvýšenému sněhovému zatížení odolá skladová hala zpravidla i větší síle větru.

Počáteční náklady na zvýšenou sněhovou zátěž se určitě vyplatí a ušetří nejenom finanční prostředky, ale i čas.

Sněhová mapa ČR

Prostudujte si sněhovou mapu a sami zvažte, zda investice do bezpečnosti a stability dává smysl. Nám v každém případě ano.

Počáteční náklady na zvýšenou sněhovou zátěž ušetří mnoho peněz a problémů, V případě dodatečné úpravy již postavené skladové haly, přepočítávání statických parametrů či komunikace se stavebními úřady.

Vyhněte se těmto problémům a poptejte halu od nás.


Kontaktujte nás