Naše skladové haly zvládnou i zvýšenou sněhovou a větrnou zátěž

Připravte se na těžké povětrnostní podmínky

Zvýšenou sněhovou zátěž stanové skladové haly si můžete představit jako soustavu ocelových lan a různých spojek či prvků umístěných v horní části skladové haly v kombinaci s robustnějšími stojnými profily. Někdy používáme také zesílenou konstrukci doplněnou o ocelové prvky, která zabraňuje přetížení pod haldami sněhové pokrývky na střeše skladové haly.

Všechny naše skladové haly mají základní sněhové zatížení. Váha sněhu se však v různých ročních obdobích i oblastech výrazně liší. Někdy je sníh prachový, jindy zmrzlý či vodový. Jdeme na to vědecky, a tak pečlivě studujeme digitální sněhovou mapu Českého hydrometeorologického ústavu. Právě z ní vycházíme při doporučení vhodného řešení pro naše klienty.

Obecně doporučujeme hliníkovou halu vybavenou zvýšeným sněhovým zatížením

Pokud se nás ptáte, jaké stanové haly používáme pro vlastní potřeby, odpověď zní jednoznačně: dražší hliníkové haly vybavené zvýšeným sněhovým zatížením. Máme k tomu hned několik důvodů.

  1. Skladové haly provozujeme celoročně a už jsme zažili několik tuhých zim, kdy se nám naše rozhodnutí vyplatilo.
  2. Skladová hala se zvýšenou sněhovou zátěží je jednoznačně bezpečnější. Nemáme tedy strach o zboží, ale ani o osoby, které se v hale pohybují.
  3. U hal vyšších než 3 metry boční výšky je odklízení sněhu pracné a finančně nákladné, připadá nám tedy rozumnější investovat do bezpečného a méně pracného řešení.
  4. Díky zvýšenému sněhovému zatížení odolá skladová hala zpravidla i větší síle větru.
 

Počáteční náklady na zvýšenou sněhovou zátěž se určitě vyplatí a ušetří nejenom finanční prostředky, ale i čas.
 

Sněhová mapa ČR

Prostudujte si sněhovou mapu a sami zvažte, zda investice do bezpečnosti a stability dává smysl. Nám v každém případě ano.

Počáteční náklady na zvýšenou sněhovou zátěž ušetří mnoho peněz a problémů, V případě dodatečné úpravy již postavené skladové haly, přepočítávání statických parametrů či komunikace se stavebními úřady.

Vyhněte se těmto problémům a poptejte halu od nás.


Kontaktujte nás