Jak poznat kvalitní plachtovou halu?

Není plachtová hala jako plachtová hala

O ceně skladové haly s plachtovým opláštěním primárně rozhoduje typ konstrukce, kvalita opláštění, velikost stojných profilů, zvýšená sněhová zátěž v daném regionu nebo vypnutí a uchycení plachet ke konstrukci popř. další vybavení. Jak ale na první pohled poznat kvalitní plachtovou halu?

​Naše skladové haly mají boční plachty uchycené přímo v hliníkovém profilu. Oproti mnoha levnějším systémům s gumami a ocelovými lany, na které se boční plachty jen zavěsí.

Levnější plachtové haly nejčastěji poznáte podle trubkové konstrukce nebo nekvalitně vypnutých štítových stěn, které ve větru vlají. V nabídkách pak zcela chybí informace o tom jakou stanová hala vydrží sněhovou zátěž potom jsou značné rozdíly v cenách u hal s odpovídající sněhovou zatěží na daný region a u hal bez sněhového zatížení i ve statisících korun. Naopak u našich plachtových hal používáme ocelové zátěže vkládané do střešních či štítových plachet, které se navíc dají dotáhnout zátěžovou kurtnou a vždy se snažíme stanovou halu nabídnout se sněhovou zátěží dle sněhové mapy České či Slovenské republiky. Díky tomu mají naše stanové haly odpovídající sněhové zatížení (robustnější stojné profily popř. doplňková sněhová ocelová lana) a vždy perfektně vypnuté plachty. Rozdíl můžete vidět na obrázku níže.

Nedostatečně vypnutá štítová stěna plachtové haly

Perfektně vypnutá stanová plachtová hala pomocí zátěží

Máte zájem o plachtovou halu?

Rádi vám poradíme a nabídneme takovou halu, která sedne vašemu záměru.


Kontaktujte nás